15 lipca 2020

Najlepsze technologie multimedialne i dotykowe

Jeżeli szukasz firmy o ogromnym doświadczeniu, profesjonalnej i godnej zaufania to bardzo dobrze trafiłeś. Opisywane usługi należą do jednej z najepszych firm zajmujących się technologiami multimedialnymi.

Technologia dotykowa w Muzeum II Wojny Światowej

Nowa technologia dotykowa dostarcza wiele inspiracji na aranżacje ekspozycji w muzach. Ekrany dotykowe oraz infokioski to świetne pomysły na zabudowę stanowisk, które opierają się na interaktywnej technologii. W muzach coraz częściej możemy spotkać kioski interaktywne, totemy czy stoły multimedialne. Videofonika wykonała takie innowacyjne urządzenia dla Muzeum II Wojny Światowej.

Nowoczesne rozwiązania multimedialne coraz częściej wzbogacają przestrzenie muzealne. Zainstalowane na nich aplikacje w znaczący sposób rozwijają zakres merytoryczny wystaw i angażują zwiedzających do zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń poprzez atrakcyjne podanie treści multimedialnych. Bogata różnorodność możliwości zabudowy ekranów dotykowych jest naprawdę ogromna, co pozwala dostosować je do charakteru muzeum. Nie ma zatem ekspozycji, do której nie można byłoby dopasować odpowiednich rozwiązań, tak aby współgrały one z tematyką wystawy i działalnością danego miejsca. Przedstawiamy rozwiązanie zastosowane Muzeum II Wojny Światowej.

Działalność muzeum
Celem muzeum jest upowszechnianie wiedzy o II wojnie światowej oraz służenie pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach. Placówka ma być nowoczesnym obiektem pod względem formy, a także prowadzonej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i badawczej. Muzeum ma promować Polskę jako kraj wartości i postaw obywatelskich, realizujący program zbliżania do siebie ludzi. Instytucja prowadzi działalność w formie wystawy głównej, wystawy plenerowej, wystaw czasowych, działań edukacyjnych, wydawniczych oraz prac naukowo-badawczych. Muzeum II wojny Światowej w Gdańsku należy do największych historycznych muzeów w Polsce, a jego wystawa główna, zajmuje powierzchnię niemal 5 tys. m2. Ekspozycja, zawierająca około 2 tysiące eksponatów i 240 stanowisk multimedialnych umieszczone jest na najniższym poziomie budynku, 14 metrów pod ziemią. Za pomocą tych stanowisk, zwiedzający mogą przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej.

Realizacja Videofoniki
Zadaniem Videofoniki było wykonanie i dostawa 134 sztuk elementów ekspozycji oraz akcesoriów do multimediów, dostawa i montaż 38 sztuk monitorów oraz 17 sztuk nakładek dotykowych. Firma była więc jednym z głównych podwykonawców odpowiedzialnych za wykonanie oraz montaż większości stanowisk multimedialnych. Pośród 134 elementów ekspozycji znajdują się tam elementy z pordzewiałej stali pokrywanej patyną w kontrolowany sposób, drewna stylizowanego na styl epoki, pokrywanego przez stolarzy specjalnymi politurami oraz materiałami imitującymi efekt zniszczenia.