15 lipca 2020

Najlepsze technologie multimedialne i dotykowe

Jeżeli szukasz firmy o ogromnym doświadczeniu, profesjonalnej i godnej zaufania to bardzo dobrze trafiłeś. Opisywane usługi należą do jednej z najepszych firm zajmujących się technologiami multimedialnymi.

Systemy kolejkowe – realizacje

System kolejkowy to w skrócie system kierowania przepływem klientów, który skraca czas oczekiwania zapewniając jednocześnie komfortowe warunki obsługi. Rozwiązanie stosowane jest w urzędach i miejscach użyteczności publicznej, w których trzeba np. pobrać bilet i czekać na wyświetlenie informacji, do którego okienka należy się udać. Firma Videofonika projektuje oraz wdraża tego rodzaju urządzenia. Oto wybrane realizacje.

W bardzo dużych budynkach, jak centra handlowe, pomocne okazują się systemy typu way-finder, które dzięki zastosowaniu monitorów z nakładką dotykową pozwalają samodzielnie sprawdzić plan budynku. W wielu jednostkach administracji publicznej znajdziemy też monitory informacyjne, np. z kolejnością rozpraw w danej sali sądowej, z informacją jakie wydziały urzędu znajdują się na poszczególnych piętrach budynku lub z aktualnymi ofertami z urzędu pracy. Równie chętnie używane są info-kioski, czyli monitory dotykowe, dzięki którym można przeczytać o sposobie załatwienia poszczególnych spraw w urzędzie, wymaganych dokumentach, procedurach czy terminach. Tym sposobem klient sam może zdobyć zdecydowanie więcej informacji, oszczędzając w ten sposób czas własny, jak również urzędników.

Urząd Pracy w Kielcach
Zadaniem Videofoniki było zaprojektowanie oraz dostawa 2 sztuk urządzeń interaktywnych 32” do Urzędu Pracy w Kielcach. W ten sposób firma przyczynia się do pomocy w znalezieniu pracy. Projekt polegał na dostawie dwóch urządzeń wielofunkcyjnych, które zawierały monitor 32”, ekran dotykowy w technologii podczerwieni, komputer oraz mini drukarkę. Wszystkie urządzenia były zintegrowane w dedykowanej obudowie z łatwym dostępem serwisowym do wszystkich podzespołów. Całość służy do wyświetlania ofert pracy na ekranie monitora, przy czym wybrane oferty można drukować używając ekranu dotykowego i mini drukarki.

Urząd Miasta Kraków
Głównym zadaniem firmy było wykonanie 2 sztuk totemów V-TOTEM 55”, 2 sztuk infokiosków V-LECTERN 48” oraz dedykowanych skrzyń transportowych typu flight case na zlecenie Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa. Urządzenia wyposażono w ekrany dotykowe na podczerwień, wydajne komputery typu mini-PC oraz dodatkowo kamery internetowe i głośniki stereo. Kamery pozwalają przechodniom na zrobienie pamiątkowego zdjęcia oraz wysłanie go na maila. Wszystkie urządzenia posiadają też dedykowane skrzynie transportowe typu flight case, które dzięki idealnemu dopasowaniu do kształtów totemów i infokiosków zabezpieczają je w transporcie. Totemy i infokioski wspierają akcje promocyjne i marketingowe urzędu i zostały np. wykorzystane zostały podczas akcji zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Tego typu rozwiązania sprawiają, że życie w mieście staje się łatwiejsze.